Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” na totalne lato!

Takiego numeru jeszcze nie było! Badamy gwiazdy i zaglądamy do ludzkiego mózgu. Psychologów pytamy o młodzież, a filozofów o to, jak żyć dobrze. Przyglądamy się naszym strachom, sprawdzamy, kiedy nauka jest przyjemna, piszemy o chodzeniu (boso, tyłem i bez celu) i o nadziei, że będzie lepiej. Nowy letni „Przekrój” już na Ciebie czeka – czytaj dla przyjemności!

Kup numer letni

Przekrój
Jak wzmocnić intuicję podpowiada
2018-09-14 00:00:00

Intuicja
Zestaw ćwiczeń wzmacniających intuicję

Kupujemy dużo drogich odżywek białkowych i witaminowych, do tego napoje izotoniczne z najwyższej półki oraz markowy strój sportowy. Wszystko układamy wokół rozłożonej karimaty, na której kładziemy się w pozycji „na wprost”. Czekamy, aż oświeci nas myśl, że wydaliśmy mnóstwo pieniędzy na zupełnie niepotrzebne rzeczy.

***

W trakcie spaceru ulicami miasta lekko mrużymy oczy i zagłębiamy się w sobie, poszukując niepodzielnego i jednolitego „ja” stanowiącego jądro i podstawę naszej niewysławialnej tożsamości. Ćwiczenie kontynuujemy tak długo, aż uderzymy w latarnię albo wpadniemy pod samochód.

***

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Organizujemy sobie nowoczesną komorę do deprywacji sensorycznej. Zawieszamy ją wysoko na łańcuchach w opuszczonym hangarze albo nieczynnej hali fabrycznej. Stajemy pod komorą i prosimy kolegę/koleżankę, aby na umówiony znak przeciął/przecięła łańcuchy. Wtedy też, wiedzeni nagle jakimś niewytłumaczalnym impulsem, robimy kilka kroków do przodu i unikamy przygniecenia komorą.

***

Do czterech pudełek wlewamy odpowiednio roztwór kwasu siarkowego, lawę, absolutną próżnię i wygłodniałą kosmiczną breję. Patrzymy uważnie na pudełka i uderzając się znacząco w czoło, mówimy: „Ha, coś tak czuję, że lepiej nie wkładać rąk do tych pudełek”.

***

Postanawiamy sobie, że przez rok będziemy odpowiadać na wszelkie zadawane nam pytania bez zastanowienia, na zasadzie pierwszych wolnych skojarzeń. „Która godzina? Będzina; Dlaczego chcesz u nas pracować? Duża, niebieska patelnia” etc. Po upływie roku kartki ze szpitala psychiatrycznego wysyłamy do samych siebie.

***

Uczymy się na pamięć wszystkich dramatów Jeana-Paula Sartre’a. Kiedy możemy bez problemu wyrecytować na zawołanie każdy fragment, przypominamy sobie nagle, w jednej cudownej chwili, że chodziło nam o Henriego Bergsona i wykuliśmy na blachę nie tego noblistę, co trzeba.

 

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!