Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Przepis na konfiturę z karmelizowanej cebuli podaje Kasia Pilitowska - szefowa kuchni w Hummus Amamamusi.. ...
2017-03-20 00:00:00

Hummus z karmelizowaną cebulką

Hummus z karmelizowaną cebulką
Hummus z karmelizowaną cebulką

Hummus z karmelizowaną cebulką

Jeśli nie masz chęci albo składników do zrobienia hum­musu, kup go w sklepie, a czas i energię przeznacz na przyrządzenie karmelizowanej cebulki, która doda mu cztery dodatkowe wymiary smaku. Nikt nie pozna, że całość ostatecznie nie wyszła spod twojej ręki, a stwierdzenie „sam to zrobiłem” otrze się o prawdę – a nie z nią minie.

Konfitura z karmelizowanej cebuli – składniki:

5 czerwonych cebul
6 łyżek oliwy
3 łyżki brązowego cukru
100 ml wytrawnego wina czerwonego
100 ml wody
3 listki laurowe
4 łyżki octu balsamicznego
sól i pieprz do smaku
 

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Czasami przepisy zaczynają się od zdania: „Jeśli zostało ci w lodówce z ostatniego tygodnia...”. Otóż jeśli przez zupełny przypadek w sobotnie lub niedzielne południe w butelkach po czerwonym winie znajdziesz jeszcze 100 ml, to zużyj je do karmelizowanej cebulki. Zacznij od pokrojenia warzywa w piórka – muszą być cieniutkie. Możesz przy okazji oglądać jakąś łzawą komedię romantyczną, będzie to w pełni uzasadnione. Na patelni podgrzej oliwę. Wrzuć cebulę i duś ją, tylko nie rękami, na jak najmniejszym ogniu przez ­20 min. Kiedy będzie całkiem miękka i odejdą z niej soki, dodaj cukier, wino, wodę i liście laurowe. Możesz ukradkiem dopić resztę wina. Duś dalej, aż woda wyparuje, a cebulka okryje się szklistą karmelową powłoczką. Stanie się to nie prędzej niż po półgodzinie.

Konfiturę możesz przełożyć do słoiczka i trzymać w lodówce nawet tydzień. Jej znakomite towarzystwo docenią białe sery: bundz, bryndza, mozzarella, nie pogardzą nim burgery i sałatki z pieczonych buraków czy marchewki. Ale wielbił będzie ją tylko hummus. Rzuć ją w jego ramiona w dowolnej proporcji.

Kasia Pilitowska
szefowa kuchni
Hummus Amamamusi
Kraków

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!