Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Wiele osób spośród naszych Czytelników i Czytelniczek wybiera tradycyjną drukowaną wersję kwartalnika, ale są także tacy, którzy coraz częściej korzystają z nośników elektronicznych. Dlatego wprowadzamy cyfrową wersję „Przekroju”. Zapraszamy do wykupienia prenumeraty, w której ramach proponujemy nieograniczony dostęp do aktualnych i archiwalnych wydań kwartalnika.

Ci z Państwa, którzy nie zdecydują się na prenumeratę, będą mieli do dyspozycji bezpłatnie 3 „Przekrojowe” teksty oraz wszystkie rysunki Marka Raczkowskiego, krzyżówki, recenzje, ilustracje i archiwalne numery z lat 1945–2000. Zapraszamy do lektury!

wykup prenumeratę cyfrową
Przekrój
czyli dramatyczna historia podróży na Hawaje.
2019-06-17 10:00:00
Historyjka

Historyjka – Hawaje

zdjęcie: Dodo Viana/Unsplash
Historyjka – Hawaje
Historyjka – Hawaje

Często nieuchwytna różnica decyduje o tym, czy dane miejsce jest niebem, czy piekłem. Dobrze ukazał to pisarz Gilbert K. Chesterton, nakreślając wizję nieba, w którym zmarły spotyka chóry aniołów, zawsze posiadających jego twarz. Czy można sobie wyobrazić coś koszmarniejszego?

Czyta się 1 minutę

O tej prawdzie przekonała się także Susan Stevenson. W 1999 r. Amerykanka udała się na Hawaje, by odpocząć od trudów codziennego życia. Przespała cały lot; po przebudzeniu przewieziono ją do hotelu, który okazał się przyzwoity.

Z jednym wyjątkiem: ciśnienie w kranach było fatalne.

Czasami, gdy Susan próbowała się umyć, woda tryskała wściekle i gwałtownie; innym razem ledwo spadło kilka kropel.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Braki w higienie prędko doprowadziły do krachu psychicznego. Zaniedbane włosy niszczyły poczucie sensu istnienia; niemyte zęby szybko zaczęły boleć, uniemożliwiając wszystko.

Obsługa hotelowa nie radziła sobie z problemem. Sfrustrowana Susan zadzwoniła do swojego biura podróży, żądając wyjaśnień.

Co się jednak okazało? Głos w słuchawce objaśnił jej, że samolot, którym przyleciała, rozbił się nad ocea­nem i że cała załoga zginęła. Jej pobyt hotelowy był więc jej życiem pośmiertnym.

– Czy ja jestem w raju? – pytała, z nadzieją spoglądając na palmy za oknem.

– A co z ciśnieniem w kranie? – zapytał niski, złośliwy głos.

Dopiero wtedy Susan Stevenson zrozumiała, że jest w piekle.

Data publikacji:

Tomasz Wiśniewski

Tomasz Wiśniewski

Pisarz, redaktor działu zmyśleń. Autor książek „O pochodzeniu łajdaków” i „Wstrząsająco przystojny mężczyzna”.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!