Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas równowagi!

W jesiennym „Przekroju” szukamy spokoju i pokoju. Zastanawiamy się, jak w przyszłości będzie wyglądać praca i jakie umiejętności już dziś warto pielęgnować. Poznajemy Indie i zachwycamy się polską jesienią. Do tego wielki temat – joga! Czym tak naprawdę jest, a z czym jest nieraz mylona? I jeszcze: odważnie o lęku, chmury i wiatry, pomarańcz w każdej odsłonie, rude lisy i kombucha.

Już jest nowy „Przekrój”!

220 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
czyli dramatyczna historia podróży na Hawaje.
2019-06-17 10:00:00
Historyjka

Historyjka – Hawaje

zdjęcie: Dodo Viana/Unsplash
Historyjka – Hawaje
Historyjka – Hawaje

Często nieuchwytna różnica decyduje o tym, czy dane miejsce jest niebem, czy piekłem. Dobrze ukazał to pisarz Gilbert K. Chesterton, nakreślając wizję nieba, w którym zmarły spotyka chóry aniołów, zawsze posiadających jego twarz. Czy można sobie wyobrazić coś koszmarniejszego?

Czyta się 1 minutę

O tej prawdzie przekonała się także Susan Stevenson. W 1999 r. Amerykanka udała się na Hawaje, by odpocząć od trudów codziennego życia. Przespała cały lot; po przebudzeniu przewieziono ją do hotelu, który okazał się przyzwoity.

Z jednym wyjątkiem: ciśnienie w kranach było fatalne.

Czasami, gdy Susan próbowała się umyć, woda tryskała wściekle i gwałtownie; innym razem ledwo spadło kilka kropel.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Braki w higienie prędko doprowadziły do krachu psychicznego. Zaniedbane włosy niszczyły poczucie sensu istnienia; niemyte zęby szybko zaczęły boleć, uniemożliwiając wszystko.

Obsługa hotelowa nie radziła sobie z problemem. Sfrustrowana Susan zadzwoniła do swojego biura podróży, żądając wyjaśnień.

Co się jednak okazało? Głos w słuchawce objaśnił jej, że samolot, którym przyleciała, rozbił się nad ocea­nem i że cała załoga zginęła. Jej pobyt hotelowy był więc jej życiem pośmiertnym.

– Czy ja jestem w raju? – pytała, z nadzieją spoglądając na palmy za oknem.

– A co z ciśnieniem w kranie? – zapytał niski, złośliwy głos.

Dopiero wtedy Susan Stevenson zrozumiała, że jest w piekle.

Data publikacji:

Tomasz Wiśniewski

Tomasz Wiśniewski

Pisarz, redaktor działu zmyśleń. Autor książek „O pochodzeniu łajdaków”, „Wstrząsająco przystojny mężczyzna” i „Historie nie do końca zmyślone”.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!