Page 1 8FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Ciesz się latem!

Letni „Przekrój” dostępny w sprzedaży! W nowym numerze piszemy o szacunku dla wszystkich istot – ludzkich i pozaludzkich. Ponadto zastanawiamy się nad zmierzchem antropocenu, poznajemy południe Afryki i zgłębiamy temat ego: czym tak naprawdę ono jest i jak je poskromić?

Kup letni „Przekrój”

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Jak się dobrze obudzić? Radzi
2019-03-22 10:00:00
hihihistorynki

9 sposobów na zdrowe budzenie się

9 sposobów na zdrowe budzenie się

Na dajcie mi spokój, Einstein spał 15 godz. dziennie

Uszczegółowienie argumentu „dajcie mi spokój” wydaje się zabiegiem sensownym, ale tylko wtedy, jeśli mamy na swoim koncie jakąś przełomową teorię, niczym sam Einstein albo chociaż Olinto de Proto, który ponoć wymyślił słynne E = mc2 dwa lata przed Einsteinem – może właśnie o tyle krócej spał od niemieckiego noblisty.

ilustracja: Kazimierz Wiśniak
ilustracja: Kazimierz Wiśniak

Na Buddę

Jak tylko otwieramy oczy i krew zaczyna mocniej bić w mięśnie, zdajemy sobie sprawę, że wszystko jest cierpieniem i zasypiamy na powrót błogim, nirwanicznym snem.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

ilustracja: Kazimierz Wiśniak
ilustracja: Kazimierz Wiśniak

Na L-dopę

Wstajemy raźnie, łykamy multiwitaminę, sięgamy po książki Olivera Sacksa, po kilku godzinach zasypiamy pokrzepieni.

Na trąby jerychońskie

Jeśli mieszkamy w domostwie murowanym, budzimy się szybko i uciekamy do piwnicy, gdyż budynek grozi zawaleniem. Jeśli mieszkamy w namiocie, gliniance, igloo etc. – niech trąbią do woli, śpimy smacznie.

ilustracja: Kazimierz Wiśniak
ilustracja: Kazimierz Wiśniak

Na gnozę s.f.

Znużeni zasypiamy nad „O trzech naturach” Walentyna Egipcjanina. Budzimy się pełni niepokoju co do natury rzeczywistości, ale tknięci jakimś niewytłumaczalnym impulsem czytamy „Valis” Philipa K. Dicka. Nigdy nie zasypiamy ponownie.

Na lewą nogę

Wstawanie charakterystyczne dla ludzi o lewicowych poglądach, którym zawsze ze światem nie po drodze i którzy ciągle mają pecha: a to rewolucja nie wyjdzie, a jak wyjdzie, to jeszcze gorzej.

Na dajcie mi spokój

Bardzo kontrowersyjna technika, wymaga dużo samozaparcia, zawsze bowiem znajdzie się ktoś (rodzice, dzieci, niewygoda, komar, koniec świata), kto przemoże nasz argument i zmusi do wstania.

Na capstrzyk

Wojskowy sygnał nakazujący spoczynek to dobry moment, aby się w końcu, przed wieczorem, obudzić. Ten typ budzenia promuje pacyfizm, niesubordynację, długie nocne balangi z szeregowcami i niecelne strzały z haubicy.

ilustracja: Kazimierz Wiśniak
ilustracja: Kazimierz Wiśniak

Na pianie koguta

Jeśli chodzi o galijskiego koguta – patrz wyżej, jeśli o zwykłego, można spokojnie spać, póki nie zacznie dziobać.

Na Tuba mirum

– jeśli jesteśmy martwi – nie ma opcji, trzeba wstawać. Jeśli jesteśmy żywi – można spać, i tak już wszystko przesądzone.

 

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!