Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czytanie owocuje!

W letnim „Przekroju” nadzieja i ciekawość, szczęśliwe trafy i wielkie odkrycia. Ukraińska literatura i sztuka, a także antywojenny Bertrand Russell pod rękę z Josephem Hellerem. Uważne słuchanie i świadome śnienie. Dzikie pływanie i zbieranie jagód. Dbanie o rozwój, zdrowie i dobrostan. Prasłowianie, Aborygeni i uciekające ze Słońca fotony.

Kup letni „Przekrój”

Aż 220 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj z bezpłatną przesyłką. Sprawdź!

Przekrój
Pokrzywa, szałwia czy tymianek doskonale nadają się do gier towarzyskich! Przynajmniej tak twierdzi ...
2022-06-17 09:00:00

Gry i zabawy z ziołami

ilustracja: Karyna Piwowarska
Gry i zabawy z ziołami
Gry i zabawy z ziołami
Czyta się 1 minutę

Pokrzywiaki

Gracze rozbierają się do naga i przechodzą przez duży zagajnik pokrzyw. Wygrywa gracz, który po ukończonym pokrzywiaku trzyma się najbardziej prosto.

Macierzanki

Gra przeznaczona dla kobiet o imieniu Anna. Graczki zostają umieszczone w uniwersum filmu Matrix i toczą bój z maszynami, które gnębią ludzkość. Wygrywa ta zawodniczka, która pierwsza pokona maszyny i sprawi, że macierz będzie Anki.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Tymianki

Gra przeznaczona dla znanego aktora i satyryka Stanisława Tyma oraz graczy o imieniu Janek. Grę wygrywają wszyscy jej uczestnicy, którym uda się wejść panu Stanisławowi na barana.

Szałwiaki

Gracze w trakcie przygotowań do rozgrywki kumulują w sobie stres i dbają o wysoki poziom kortyzolu oraz frustracji życiem, pracą i relacjami z innymi. Następnie zbierają się i wspólnie narzekają, wylewają żale, krzyczą, skaczą, przeklinają i powoli wpadają w szał. Wygrywa gracz, który wpadnie w szał najszybciej.

Rumianczaki

Gracze zajadają świeżo wypieczony chleb, dużo przebywają na słońcu i mrozie, biegają, robią rzeczy, których się wstydzą (kradzieże, pomówienia, drobne świństwa), zakochują się. Wygrywa gracz, który najmocniej się zarumieni.

Miętaki

Gracze piją herbatkę miętową. Wygrywa ten, który wypije jej najwięcej.

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!