Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Zakwieciło, zabzyczało – wiosna!

W wiosennym „Przekroju” kwiaty, zapylacze, dużo miodu i jeszcze więcej wody. Z okazji wiosennych porządków piszemy sporo o ładzie i bałaganie. Zagłębiamy się w historię Celtów, a także przenosimy się w przyszłość i sprawdzamy, co świat – i nas – czeka już za jakiś czas. Do tego sporo rozmyślamy o nieśmiertelności i z uwagą pochylamy się nad (ludzką i nie tylko) uczciwością. ​​

Wiosenny „Przekrój” już jest!

Aż 220 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Piekło na ziemi, Dwa ognie, Nie taki diabeł straszny... Do zabawy zaprasza kolektyw
2021-06-18 09:00:00
Gry i zabawy z piekłem

Dwa ognie

Kapitanowie drużyn przeżywają życie w grzechu i upadku, po czym trafiają do piekła. Tam kradną piekielne ognie i próbują je dostarczyć pozostałym graczom, którzy czekają w gotowości na sali gimnastycznej.

Piekło na ziemi

Zadaniem graczy jest stworzenie koszmarnych warunków do życia dla swoich społeczeństw: bieda, wyzysk, przemoc, niesprawiedliwość, degradacja przyrody – wszystkie chwyty dozwolone. Wygrywa drużyna, która doprowadzi do największej katastrofy.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Nie taki diabeł straszny

Gracze tworzą piekielny krąg i sprowadzają na świat Lucyfera. Zadaniem każdego jest go rozbawić: opowiadają dowcipy, puszczają filmy z YouTube’a, pokazują memy. Wygrywa gracz, który jako pierwszy sprawi, że diabeł będzie śmiał się do rozpuku.

Diabelskie nasienie

Gracze wychodzą na pola w porze siania. Mieszają nasiona roślin siewnych ze zmielonymi ostrymi papryczkami (’Devil’s Tongue’, ’Dragon’s Breath’), tworząc nasienie diabelsko ostre. Wygrywa gracz, którego pole wyda jakikolwiek plon w ciągu dekady.

Polskie piekiełko

Gra regionalna, uprawiana w Polsce. Celem jest skłócenie wszystkich ze wszystkimi, kopanie pod sobą dołków, doprowadzenie do powszechnej frustracji i nienawiści. Z jakichś powodów gra zyskała sobie w kraju dużą popularność.

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!