pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

 

Halo, tu "Przekrój", Twoja lektura na jesienne dni, a w niej wszystko: od literatury po rozrywkę. Przesyłki na terenie Polski są (nadal!) darmowe, więc nie zwlekaj dłużej!

Kup numer jesienny

Jesienią działaj z głową. Jesienny numer kwartalnika możesz zamówić z dostawą do domu i w zestawie z zeszytem krzyżówek. Przesyłki na terenie Polski są (nadal!) darmowe.

Kup numer jesienny z krzyżówkami
Przekrój
Lato minęło, a przed nami 75. jesień „Przekroju”. Świętujemy ten jubileuszowy rok zarówno ...
2020-09-18 10:00:00

Fundacja PRZEKRÓJ przedstawia – 4/2020

Fundacja PRZEKRÓJ przedstawia – 4/2020

Lato minęło, a przed nami 75. jesień „Przekroju”. Świętujemy ten jubileuszowy rok zarówno jako najstarsze pismo społeczno-kulturalne w Polsce, jak i Fundacja PRZEKRÓJ, która jest wydawcą kwartalnika.

Czyta się 1 minutę

Jako młoda organizacja pozarządowa otwieramy się na współpracę z innymi instytucjami tego typu w obszarach naszej działalności statutowej – wspierania twórczości artystycznej, w tym promocji dziedzictwa czasopisma „Przekrój”, budowania świadomości społecznej wokół idei otwartości, odważnego myślenia, sztuki uważnego życia oraz ekologii. Nawiązujemy również kontakty z instytucjami zagranicznymi. Właśnie podjęliśmy współpracę z Big Think – amerykańskim portalem, zwanym często „YouTube’em dla intelektualistów”, który publikuje ambitne treści głównie w formie krótkich filmów. Partnerstwo to opiera się na wymianie artykułów.

Wspominając ciepłe dni lata, z sympatią przywołujemy naszą obecność na festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie, któremu patronowaliśmy medialnie. Pokazaliśmy tam m.in. wyprodukowaną przez Fundację PRZEKRÓJ instalację dźwiękową Usłyszane, autorstwa młodych artystek Zuzanny Kofty i Gabrieli Szałańskiej, która pozwala „usłyszeć” drzewa i zwraca uwagę na ich obecność wokół nas.

Jeśli podobała się Państwu nasza akcja z wielorybem „wyrzuconym” na warszawski brzeg Wisły w grudniu 2017 r., to mamy dobrą wiadomość. Wyprodukowany przez Fundację PRZEKRÓJ film Wieloryb, w reżyserii Izy Pająk, zdobył nagrodę na Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Sebastopolu w USA w kategorii najlepszy krótki film dokumentalny.

prezes Fundacji PRZEKRÓJ

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Kupując kwartalnik, wspierasz Fundację PRZEKRÓJ i naszą działalność statutową. Dziękujemy.

 

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!