Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
To już 75. wiosna „Przekroju” – dziękujemy wszystkim Czytelniczkom i Czytelnikom, którzy nieustraszenie ...
2020-03-20 10:00:00

Fundacja PRZEKRÓJ przedstawia – 2/2020

Fundacja PRZEKRÓJ przedstawia – 2/2020

„Przekrój” świętuje 75. urodziny! Wiwat „Przekrój”, najstarsze w Polsce pismo społeczno-kulturalne, które im bogatszą ma historię, tym śmielej spogląda w przyszłość. Z tej okazji zapraszamy do obejrzenia na naszej stronie internetowej nowego filmu animowanego o Jance Ipohorskiej, najważniejszej obok Mariana Eilego współtwórczyni „Przekroju”. A także do przeczytania jubileuszowego tekstu „Przekrój” dla początkujących, w którym Paulina Wilk śledzi losy pisma od samych początków do czasów współczesnych.

Czyta się 1 minutę

Jednocześnie z przyjemnością informujemy, że nową redaktor naczelną kwartalnika „Przekrój” została Joanna Domańska, która połączy dotychczasową rolę dyrektor kreatywnej z opieką nad całokształtem pisma. Joanna Domańska jest związana z kwartalnikiem od samego początku, będąc współautorką koncepcji tytułu od 2014 r.

Z „Przekrojem” żegnają się Miłada Jędrysik, Katarzyna Sroczyńska, Zuzanna Lewandowska i Tomasz Stawiszyński, których talenty i zaangażowanie były nieocenione w tworzeniu nowej odsłony „Przekroju”. Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W kwietniu na zaproszenie Fundacji PRZEKRÓJ do Polski przyjedzie Gordon Hempton, amerykański ekolog, akustyk dźwięku i założyciel organizacji Quiet Parks International, o którym pisaliśmy w numerze zimowym. Gordon to badacz ostatnich na Ziemi obszarów nieskażonych hałasem produkowanym przez ludzi. Wspólnie będziemy poszukiwać strefy ciszy w Białowieskim Parku Narodowym i zwracać uwagę na potrzebę dbania o środowisko wypełnione dobrym i naturalnym dźwiękiem.

To już 75. wiosna „Przekroju” – dziękujemy wszystkim Czytelniczkom i Czytelnikom, którzy nieustraszenie młodnieją i rozkwitają z nami.

Piątka dla PRZEKROJU? A może dziesiątka? Wspierając Fundację PRZEKRÓJ, wspierasz rzetelność, humor i czar.

* Pola wymagane

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!