Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Mija kolejny „Przekrojowy” rok, który dla Fundacji PRZEKRÓJ był szczególny, ponieważ obchodziliśmy ...
2020-12-11 09:00:00

Fundacja PRZEKRÓJ przedstawia – 1/2021

Fundacja PRZEKRÓJ przedstawia – 1/2021

Mija kolejny „Przekrojowy” rok, który dla Fundacji PRZEKRÓJ był szczególny, ponieważ obchodziliśmy 75. urodziny naszego czasopisma.

Czyta się 1 minutę

Świat spowolnił, zmienił też podejście wielu z nas do tego, co naprawdę ważne. W „Przekroju” od początku zwracamy uwagę na te chwile w życiu, kiedy możemy spojrzeć w głąb siebie, zadać sobie ważne pytania i poszukać na nie odpowiedzi. W taki sposób tworzymy nasz kwartalnik – z uważnością dobierając tematy, które odzwierciedlają podstawową misję Fundacji – inspirowania do zmiany na lepsze siebie, a poprzez to również świata, w którym żyjemy. Wierzymy bowiem, że każdy z nas ma w sobie potencjał, żeby takie zmiany urzeczywistnić.

W tym procesie najważniejsi pozostają dla nas zawsze czytelnicy. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa trzecią edycję „Przekrojowego” kalendarza zrywusa. W odsłonie na rok 2021 znajdują się m.in. rysunki Marka Raczkowskiego, inspirujące cytaty na każdy dzień, a także zagadki, testy, humor z zeszytów i myśli psa Fafika. Zachęcamy do spędzenia całego roku z „Przekrojem” – 365 zachodów słońca, 365 złotych myśli, 365 okazji do świętowania i tyle samo ciekawostek.

Kwartalnik „Przekrój” drukujemy na papierze ekologicznym. Potwierdzające to certyfikaty mogą Państwo zobaczyć w najnowszym numerze. Dbanie o środowisko naturalne oraz troska o planetę to dla nas kwestie fundamentalne. Historię Fundacji PRZEKRÓJ zainaugurowaliśmy w 2017 r. projektem „Wieloryb”. „Wyrzucony” na warszawski brzeg Wisły największy ssak miał zwrócić uwagę na postępujące zmiany klimatyczne oraz problem dewastacji naturalnych ekosystemów i bioróżnorodności naszej planety. Wokół tego wydarzenia nakręciliśmy krótkometrażowy film w reżyserii Izy Pająk, który z sukcesem objechał światowe festiwale filmowe. W dniu premiery tego numeru udostępniamy go na naszej stronie: przekroj.pl/wieloryb.

Aby nie przegapić innych premier, polecamy zapisanie się na listę odbiorców naszego newslettera. „Przekrój” można czytać również cyfrowo, do czego gorąco zachęcamy. Na stronie, oprócz treści z kwartalnika, ukazują się felietony, recenzjeteksty niepublikowane w czasopiśmie. Dodatkowo wiele artykułów można odsłuchać w zakładce audio. To alternatywa dla tych, którzy chętnie sięgają po audiobooki i interesują się podcastami.

W imieniu całego zespołu Fundacji PRZEKRÓJ życzę wszystkim Czytelniczkom i Czytelnikom dobrego i spokojnego nowego roku. Doświadczeni czasami pandemii, która wywróciła nasze życie do góry nogami, pragniemy powrotu do normalności i stabilności. Niech rok 2021 będzie okazją do zmian na lepsze w naszym życiu. Życzę nam zdrowia, bliskości, czułości oraz poczucia bezpieczeństwa.

 

Tomasz Wodzyński
prezes Fundacji PRZEKRÓJ

Nie lubisz się śpieszyć? My też! Wierzymy, że dziennikarstwo nie musi być pracą na kolanie i w niedoczasie. Wspierając Fundację PRZEKRÓJ, wspierasz rzetelną i staranną pracę dziennikarzy, redaktorów i korektorów.

* Pola wymagane

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!