Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Festiwal Komiksowa Warszawa rusza już dzisiaj w ramach Warszawskich Targów Książki. Rekomenduje
2019-05-22 23:59:00
Przekrój poleca

Dymki na Narodowym

Festiwal Komiksowa Warszawa – Warszawskie Targi Książki odbywają się w dniach 23–26 maja 2019 r. na PGE Narodowym
Dymki na Narodowym
Dymki na Narodowym
Czyta się 1 minutę

Festiwal Komiksowa Warszawa jest od kilku lat częścią Warszawskich Targów Książki. Mające długą tradycję stołeczne imprezy straciły wprawdzie przez ten mariaż kameralno-fandomowy charakter, ale stały się atrakcyjniejsze i przystępniejsze dla czytelnika. A symbolicznie rzecz ujmując, komiks przestał być osobnym zjawiskiem i wrócił do literackiej rodziny.

Na warszawskim festiwalu bywam od lat i uważam, że tegoroczna edycja zapowiada się obiecująco. Wśród gości mniej wielkich nazwisk, za to są bardzo ciekawi, nieco niszowi artyści. Zdecydowanie warto poznać twórczość transgenderowej Tommi Parrish (Kłamstwo i jak to robimy), Rune Ryberga (jego Death Save opowiada o trudach dorastania) czy André Dioniza, który stworzył komiks o favelach. Do Warszawy przyjedzie też Nagabe, autor serii mangowej Dziewczynka w Krainie Przeklętych – o relacji dziecka i demona. Warto oczywiście pamiętać o gwiazdach, takich jak Marvano, który zasłynął kapitalnymi adaptacjami prozy Joego Haldemana (zwłaszcza Wiecznej wojny). Nie zabraknie też polskich twórców. Mnie najbardziej ciekawi premiera autobiograficznych Sylwetek i cieni Michała Rzecznika (o kilku pokoleniach jego rodziny uwikłanych w historię Polski) i Królewskiej konnej, czyli pierwszego pełnometrażowego albumu o Kajku i Kokoszu, jaki powstał po śmierci Janusza Christy, twórcy tych kultowych postaci. Tradycyjnie imprezie towarzyszy darmowa publikacja – w tym roku będzie to albumik dla dzieciaków Straszne strachy, a wśród jego autorów są twórcy komiksów o kucykach Pony i Atomówkach. Tegorocznym novum jest otwierająca festiwal konferencja naukowa z okazji 100-lecia polskiego komiksu (datowanego od Przygód szalonego Grzesia z pisma „Szczutek”). Oczywiście będą też wystawy, warsztaty i mnóstwo stoisk.

Do zobaczenia!

 

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Festiwal Komiksowa Warszawa – Warszawskie Targi Książki
23–26 maja 2019 r.
PGE Narodowy, aleja Księcia Józefa Poniatowskiego 1

plakat Festiwalu Komiksowej Warszawy /materiały prasowe
plakat Festiwalu Komiksowej Warszawy /materiały prasowe

 

 

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!