pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Wiele osób spośród naszych Czytelników i Czytelniczek wybiera tradycyjną drukowaną wersję kwartalnika, ale są także tacy, którzy coraz częściej korzystają z nośników elektronicznych. Dlatego wprowadzamy cyfrową wersję „Przekroju”. Zapraszamy do wykupienia prenumeraty, w której ramach proponujemy nieograniczony dostęp do aktualnych i archiwalnych wydań kwartalnika.

Ci z Państwa, którzy nie zdecydują się na prenumeratę, będą mieli do dyspozycji bezpłatnie 3 „Przekrojowe” teksty oraz wszystkie rysunki Marka Raczkowskiego, krzyżówki, recenzje, ilustracje i archiwalne numery z lat 1945–2000. Zapraszamy do lektury!

wykup prenumeratę cyfrową
Przekrój
Podpowiada kolektyw
2019-12-06 10:00:00

Czym zastąpić zimą słońce?

ilustracja: Marek Raczkowski
Czym zastąpić zimą słońce?
Czym zastąpić zimą słońce?
Czyta się 1 minutę

Słoneczniki

Co prawda zimą nie rosną, ale zawsze możemy kupić obraz z ich wizerunkiem, np. namalowany przez Vincenta van Gogha (koszt: kilkaset milionów dolarów).  

*

Lot rakietą

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

To nieprawda, że zimą nie ma słońca. Ono jest, tylko dalej. Zbliżyć się do niego możemy dzięki lotom kosmicznym (koszt jednego lotu: kilkaset miliardów dolarów). 

*

Sztuczne słońce

Możemy też, jako ludzkość, poświęcić się stworzeniu dokładnej repliki słońca, a następnie umieścić ją po drugiej stronie naszego układu (wtedy byłby to układ dwusłoneczny) – tak, aby mieć słońce również w zimie (koszt: trudny do oszacowania, ale z pewnością wysoki). 

*

Życzliwość

Bycie dla siebie miłym to jakiś substytut energii słonecznej. Przyjazny uśmiech, miła rozmowa z nieznajomą osobą, bezinteresowna pomoc i zima jakoś minie (koszt: pogryzienia przez psy, niezrozumienie i ostracyzm, w końcu zniechęcenie, zobojętnienie, odrętwienie, samotność). 

*

Sok z marchwi 

Zawiera beta-karoten, a więc jest trochę jak słońce (koszt: kilka złotych).

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!