Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Oto kilka praktycznych sposobów na nasz codzienny dylemat: czy mamy do czynienia z człowiekiem, czy ...
2021-09-17 09:00:00

Człowiek czy nie?

zdjęcie: Su San Lee/Unsplash
Człowiek czy nie?
Człowiek czy nie?

Oto kilka praktycznych sposobów na nasz codzienny dylemat: czy mamy do czynienia z człowiekiem, czy z hologramem?

Przejście

Jeśli możesz przejść przez domniemanego „człowieka” – jest on hologramem.

Rzut przedmiotem

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Może to być moneta, guzik, krzesło. Jeśli nie przeleci przez obiekt, tylko go uderzy – obiekt jest człowiekiem. (Ewentualnie hologramem nowej generacji).

Promieniowanie

Wystaw obiekt na długotrwałe, silne promieniowanie (gamma, promieniowanie rentgenowskie, inne). Jeśli obiekt nie przeżyje – był to człowiek.

Perswazja werbalna

Spytaj podejrzany obiekt, czy jest hologramem. Decyzję uzależnij od odpowiedzi.

Podwójny hologram

Stwórz swój hologram i wejdź w interakcję z obiektem. Jeśli obiekt będzie stosował któryś z wymienionych sposobów, chcąc sprawdzić, czy jesteś hologramem, czy człowiekiem – jest człowiekiem. (Albo bardzo sprytnym hologramem).

Odcięcie prądu

Zniszcz wszystkie źródła prądu na Ziemi. Jeśli pozbawiony zasilania obiekt się wyłączy – był to hologram. (Ewen­tualnie człowiek zasilany prądem).

Sąd ostateczny

Po końcu świata, na sądzie ostatecznym, uważnie obserwuj obiekt. Jeśli trafi do nieba, piekła lub czyśćca – był to człowiek. Hologram zostanie zdemas­kowany na bramkach.

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!