Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” na totalne lato!

Takiego numeru jeszcze nie było! Badamy gwiazdy i zaglądamy do ludzkiego mózgu. Psychologów pytamy o młodzież, a filozofów o to, jak żyć dobrze. Przyglądamy się naszym strachom, sprawdzamy, kiedy nauka jest przyjemna, piszemy o chodzeniu (boso, tyłem i bez celu) i o nadziei, że będzie lepiej. Nowy letni „Przekrój” już na Ciebie czeka – czytaj dla przyjemności!

Kup numer letni

Piotr Augustyniak

Filozof, eseista, dramaturg, autor m.in. książek „Wyspiański. Burzenie polskiego kościoła” (2019), „Trans. Filozofia Cezarego Wodzińskiego” (2017). Członek redakcji „Przeglądu Politycznego” oraz zespołu redakcyjnego „Liberté!”, publikował również w „Gazecie Wyborczej”, „Znaku”, „Respublice”, „Kronosie”. Jako dramaturg debiutował w „Hamlecie” w reż. Bartosza Szydłowskiego. Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego prowadzi cykl spotkań teatralno-filozoficznych Sztuka Myślenia.

Czytaj
Piotr
Augustyniak

Wirus w koronie

Do czytania / Felieton
Wirus w koronie ma w naszej kulturze status chrześcijańskiego mesjasza, czyli zbawiciela. Jest niczym Chrystus, powracający w chwale, żeby sądzić żywych i umarłych – próbuje przekonać