Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Takiego numeru jeszcze nie było!

W zimowym „Przekroju” honorowym gościem jest szalona, nadprzyrodzona, wspaniała – ludzka wyobraźnia. Poza tym: szamanizm współczesny, starożytny i zwierzęcy. Jurodiwi i futuryści. Wstyd, który nas ogranicza, i ten drugi, który jest nam potrzebny. Rosja – ale ta prawdziwa. I specjalnie na nowy rok: żegnamy nawyki i szukamy ciszy w głowie.

Kup „Przekrój” na zimę!

196 stron do czytania przez trzy miesiące! „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Katarzyna de Lazari-Radek

Etyczka i filozofka z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego. 
Pracuje właśnie nad dwiema monografiami: w języku polskim – „Godny pożądania stan świadomości”, oraz w języku angielskim – „Pleasure”. W tym roku otrzymała z Yale University roczny grant naukowy na badania nad szczęściem.

Czytaj
Jak kochamy zwierzęta

Jak kochamy zwierzęta

Kwartalnik / społeczeństwo
Stajemy się coraz bardziej wrażliwi na los zwierząt. Wiemy już, że potrafią one odczuwać przyjemność i ból. Tymczasem – paradoksalnie – przysparzamy dziś zwierzętom więcej cierpienia niż kiedykolwiek wcześniej. O ludziach i zwierzętach pisze Katarzyna de Lazari-Radek
Czytaj
Lukrowanie 
doświadczeń
zdrowe życie

Lukrowanie 
doświadczeń

Kwartalnik / społeczeństwo
Można odczuwać przyjemność, nie będąc szczęśliwym, ale nie można mieć szczęśliwego życia, nie odczuwając przyjemności. Katarzyna de Lazari-Radek