Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Wiele osób spośród naszych Czytelników i Czytelniczek wybiera tradycyjną drukowaną wersję kwartalnika, ale są także tacy, którzy coraz częściej korzystają z nośników elektronicznych. Dlatego wprowadzamy cyfrową wersję „Przekroju”. Zapraszamy do wykupienia prenumeraty, w której ramach proponujemy nieograniczony dostęp do aktualnych i archiwalnych wydań kwartalnika.

Ci z Państwa, którzy nie zdecydują się na prenumeratę, będą mieli do dyspozycji bezpłatnie 3 „Przekrojowe” teksty oraz wszystkie rysunki Marka Raczkowskiego, krzyżówki, recenzje, ilustracje i archiwalne numery z lat 1945–2000. Zapraszamy do lektury!

wykup prenumeratę cyfrową

Janusz Ostrowski

Bardzo dawno temu Politechnika Warszawska nauczyła go, jak to możliwe, że samolot lata i mu się przy tym nie odłamują skrzydła, ale zamiast z tej wiedzy korzystać, zawodowo pomaga firmom przerabiać bity i bajty na złotówki. By lata studiów całkiem się nie zmarnowały, na przełomie stuleci zabrał się do naukowego wyjaśniania, skąd w polinezyjskich żaglach bierze się czasem niezwykła moc.

Czytaj
Wiatr w kleszczach kraba

Wiatr w kleszczach kraba

Kwartalnik / kultura
Polinezyjscy żeglarze potrafili na swoich zwinnych łodziach przepłynąć wiele tysięcy kilometrów, nie posługując się żadnymi przyrządami. Ich niezwykła sztuka nawigacji, zapomniana na kilka pokoleń, dziś jest odkrywana na nowo. Janusz Ostrowski