Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Wiele osób spośród naszych Czytelników i Czytelniczek wybiera tradycyjną drukowaną wersję kwartalnika, ale są także tacy, którzy coraz częściej korzystają z nośników elektronicznych. Dlatego wprowadzamy cyfrową wersję „Przekroju”. Zapraszamy do wykupienia prenumeraty, w której ramach proponujemy nieograniczony dostęp do aktualnych i archiwalnych wydań kwartalnika.

Ci z Państwa, którzy nie zdecydują się na prenumeratę, będą mieli do dyspozycji bezpłatnie 3 „Przekrojowe” teksty oraz wszystkie rysunki Marka Raczkowskiego, krzyżówki, recenzje, ilustracje i archiwalne numery z lat 1945–2000. Zapraszamy do lektury!

wykup prenumeratę cyfrową

Ewa z Koziebrodzkich Dzieduszycka

Żyła w latach 1879–1963. Wychowana w zamożnej rodzinie ziemiańskiej o tradycjach kresowych, wyszła za mąż za Władysława Dzieduszyckiego, właś­ciciela stadniny koni arabskich w Jarczowcach. Dzięki teściowi, znanemu humaniście i politykowi Wojciechowi Dzieduszyckiemu, rozwinęła zainteresowania kulturą, literaturą, stała się też zamiłowaną turystką i sportsmenką. Autorka dwóch książek (w tym jednej z podróży do Indii) i artykułów do „Wędrowca” ilustrowanych własnymi fotografiami.

Czytaj
Moje ski nie chciały skręcać
kultura fizyczna

Moje ski nie chciały skręcać
Zakopane przed 100 laty

Kwartalnik / społeczeństwo
Tekst jest fragmentem niepublikowanych wspomnień, których autorką jest Ewa z Koziebrodzkich Dzieduszycka