Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Ewa z Koziebrodzkich Dzieduszycka

Żyła w latach 1879–1963. Wychowana w zamożnej rodzinie ziemiańskiej o tradycjach kresowych, wyszła za mąż za Władysława Dzieduszyckiego, właś­ciciela stadniny koni arabskich w Jarczowcach. Dzięki teściowi, znanemu humaniście i politykowi Wojciechowi Dzieduszyckiemu, rozwinęła zainteresowania kulturą, literaturą, stała się też zamiłowaną turystką i sportsmenką. Autorka dwóch książek (w tym jednej z podróży do Indii) i artykułów do „Wędrowca” ilustrowanych własnymi fotografiami.

Czytaj
Moje ski nie chciały skręcać
kultura fizyczna

Moje ski nie chciały skręcać
Zakopane przed 100 laty

Kwartalnik / społeczeństwo
Tekst jest fragmentem niepublikowanych wspomnień, których autorką jest Ewa z Koziebrodzkich Dzieduszycka