Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Ewa Wołkanowska-Kołodziej

Urodzona w Wilnie dziennikarka specjalizująca się w tematyce społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem życia osób z niepełnosprawnością i ich bliskich. Publikowała m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Dziecku”, „Nowej Europie Wschodniej”, „Tygodniku Powszechnym”. W 2018 r. za tekst “Więźniowie czwartego piętra” dostała główną nagrodę Festiwalu Twórczości Wrażliwej w kategorii reportaż. Autorka książki „Wilno. Rodzinna historia smaku” (Agora 2016), przetłumaczonej także na język litewski (Terra Publica 2017). Mieszka w Warszawie. Lubi język litewski.

Czytaj
Czysto jak na Litwie
Cykl reporterski Rekolektywu

Czysto jak na Litwie

Do czytania / społeczeństwo
Litwini uwielbiają zbierać śmieci, dzięki czemu ich kraj jest coraz czystszy. Ale masowe sprzątanie przynosi czasem nieoczekiwane rezultaty – podczas akcji „Darom” znaleziono kiedyś szczątki poszukiwanego kryminalisty. Ewa Wołkanowska-Kołodziej