Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Wiele osób spośród naszych Czytelników i Czytelniczek wybiera tradycyjną drukowaną wersję kwartalnika, ale są także tacy, którzy coraz częściej korzystają z nośników elektronicznych. Dlatego wprowadzamy cyfrową wersję „Przekroju”. Zapraszamy do wykupienia prenumeraty, w której ramach proponujemy nieograniczony dostęp do aktualnych i archiwalnych wydań kwartalnika.

Ci z Państwa, którzy nie zdecydują się na prenumeratę, będą mieli do dyspozycji bezpłatnie 3 „Przekrojowe” teksty oraz wszystkie rysunki Marka Raczkowskiego, krzyżówki, recenzje, ilustracje i archiwalne numery z lat 1945–2000. Zapraszamy do lektury!

wykup prenumeratę cyfrową

Bracia Rojek

Nie wiadomo, ilu było braci Rojek, ale krążyły o nich najstraszliwsze plotki. Konstanty Ildefons Gałczyński donosił: „podobno to opoje,/a jeden, mówią, mnich –/a ja się nie boję,/ja się nie boję,/ja się nie boję,/ich”.

Bo „Bracia Rojek” to jeden z wielu pseudonimów, którymi Marian Eile podpisywał swoje teksty. „Redagowali” m.in. rubrykę Myśli ludzi wielkich, średnich i psa Fafika, bywali też autorami większych tekstów.

Czytaj
Bracia
Rojek

3 x Koń

Kwartalnik / Felieton z Kwartalnika
Możliwe, że te opowiastki o koniach wszyscy znacie. Wydają się one nam jednak tak zabawne, że jeśli nawet już kiedyś słyszeliście którąś z nich, przeczytacie je prawdopodobnie z przyjemnością.