Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
"Welcome to the Universe: An Astrophysical Tour" to wspaniała lekcja z udziałem największych współczesnych ...
2017-05-09 07:00:00

Za rękę przez kosmos ze słynnymi astrofizykami

Za rękę przez kosmos ze słynnymi astrofizykami
Welcome to the Universe: An Astrophysical Tour
Neil deGrasse Tyson, J. Richard Gott i Michael A. Strauss
Welcome to the Universe: An Astrophysical Tour
Princeton University Press, 2016

Neil deGrasse Tyson jest gwiazdą astrofizyki i jednocześnie tak zasłużonym popularyzatorem tej dziedziny, że niektórzy okrzyknęli go Carlem Saganem naszych czasów. Wspólnie z profesorami astrofizyki w Princeton University – J. Richardem Gottem i Michaelem A. Straussem – napisał on książkę Welcome to the Universe: An Astrophysical Tour, która oferuje barwny wstępny kurs nauk o kosmosie. To pozycja dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się na ten temat więcej, ale nie zdawali sobie sprawy, od czego zacząć, albo bali się, że wpadną w pułapkę zbyt wyszukanych wyjaśnień matematycznych i z całej próby wyjdą z nietęgą miną.

 

Pierwsza część książki autorstwa Tysona podsumowuje wszystko, co przez setki lat obserwowania wszechświata aż do dziś udało się ustalić jego badaczom. W drugiej części Strauss opowiada, jak rozwój technologii, w tym superkomputerów i radioteleskopów, pozwolił naukowcom zweryfikować ogólne założenia dotyczące kosmosu. W części ostatniej Gott tłumaczy podstawowe założenia teorii względności Einsteina oraz to, w jaki sposób możemy ją wykorzystać w przyszłości, by móc zbudować naszą cywilizację we wszechświecie.

Welcome to the Universe… to wspaniała lekcja z udziałem największych współczesnych astrofizyków. Warto jeszcze dodać, że autorzy stworzyli tę książkę na podstawie kursu podstawowego, jaki prowadzą w Princeton. Ma się wrażenie, że słuchamy ich, siedząc w ławach jednego z najlepszych uniwersytetów na świecie.

 

Piątka dla PRZEKROJU? A może dziesiątka? Wspierając Fundację PRZEKRÓJ, wspierasz rzetelność, humor i czar.

* Pola wymagane

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!