Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Już jest – nowy „Przekrój”, a w nim jak zwykle dużo wszystkiego! Piszemy o bliskich nam wartościach, dalekiej Japonii i jeszcze dalszej Wenus. Rozmawiamy z dziećmi i mądrymi dorosłymi, przyglądamy się snom i fraktalom. Wiosenny "Przekrój", jak można go nie kupić?

Kup numer wiosenny

Przekrój
Czym To jesteś Ty! w istocie rzeczy jest? Z pewnością nie jest grą sensu stricto. Nie jest również ...
2017-08-24 10:00:00

To jesteś Ty! Nie inaczej!

To jesteś Ty! Nie inaczej!
To jesteś Ty!

To jesteś Ty!
Sony Interactive Entertainment Polska, 2017

Jeśli uważasz siebie za emocjonalnego ekshibicjonistę, odsłaniającego przed znajomymi karty swojego jestestwa, w opisywanej aplikacji sygnowanej logotypem Sony odnajdziesz się doskonale. A jeśli powyższe nie ma przełożenia na Twoją osobę, ale uznajesz pewien poziom przekroczenia granic prywatności, z rzeczoną bawił(a) się będziesz... równie dobrze!

Czym To jesteś Ty! w istocie rzeczy jest? Najłatwiej wydedukować to metodą eliminacji. Z pewnością nie jest grą sensu stricte, bo do jej obsługi nie są wymagane joypad ani klawiatura. Nie jest również grą definiowaną przez ogół mający do czynienia z grami na co dzień, chociaż spełnia kryteria definicji PWN-owskiej. Najogólniej rzecz ujmując, jest to planszowa gra cyfrowa, która wykorzystuje smartfona jako dedykowany jej kontroler. Brzmi interesująco?

To jesteś Ty! proponuje dwie opcje zabawy – z gry kooperacyjnej przeznaczonej dla dwóch osób zasiadających do wspólnej rozgrywki oraz z trybu, w którym przyjdzie się zmierzyć nawet sześciu znajomym. W trybie współpracy dwoje uczestników odgrywa specjalne scenki, bazujące na opowieściach doskonale brzmiącego polskiego narratora, próbując wybrać jedną z dwóch odpowiedzi, która bardziej pasuje do przeciwnika. I choć wydawać by się mogło, że opisywany tytuł nie zaskoczy niczym więcej, trzon zabawy jest ukryty w kooperacji.

Ta zaś zależy nie tylko od postępowości osób korzystających z gry (obsługa smartfona, cykanie selfie, instalacja dedykowanej aplikacji na smartfonie), ale i od zażyłości rywalizacji, czyli prawdziwej esencji spotkania przy PlayStation 4. Gracze zmuszeni są wówczas udzielać odpowiedzi na pytania opisujące przeciwników. Na szczęście zawsze w sposób humorystyczny, choć już niekoniecznie z wyczuciem taktu, co szczęśliwie nie wpływa na holistyczny odbiór tejże produkcji, będącej naturalnym przedłużeniem idei gry społecznościowej, jaką zapoczątkował SingStar czy kontynuował Buzz!.

W mojej ocenie, choć granie jako forma spędzania czasu podczas imprez nieco straciło na znaczeniu, koniecznie powinieneś wypróbować To jesteś Ty!. To doskonała gra na niezobowiązujące spotkania z przyjaciółmi, choć szybko wkrada się do niej monotonia. Ta zaś nie odpycha, ale po kolejnych rozgrywkach nieco zaczyna irytować. Dlatego sugeruję umiejętne dawkowanie tej produkcji Sony Interactive Entertainment Polska.

Piątka dla PRZEKROJU? A może dziesiątka? Wspierając Fundację PRZEKRÓJ, wspierasz rzetelność, humor i czar.

* Pola wymagane

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!