pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Chcielibyśmy – na tyle ile to możliwe – umilić Państwu ten trudny czas, dlatego w dniach 20 marca - 13 kwietnia udostępniamy wersję cyfrową wiosennego numeru bezpłatnie. Zapraszamy do czytania i słuchania audio z bieżącego numeru! Przeczytaj wiosenny numer

W związku z zamknięciem wielu punktów sprzedaży prasy, zapraszamy do kupienia papierowej wersji numeru wiosennego w cenie okładkowej, bez dodatkowych kosztów przesyłki. Kup wiosenny numer

Przekrój
Muzykę na wiosnę poleca
2020-03-20 10:00:00
słuchać albo nie słuchać

Słuchać albo nie słuchać – 2/2020

Słuchać albo nie słuchać – 2/2020
Czyta się 3 minuty

R.Y.C.
Mura Masa

Głos generacji Z, która wchodzi w doros­łość pełna obaw oraz odniesień retro. Przy czym R.Y.C. nie niesie ładunku ani gniewu, ani entuzjazmu, ani strachu. Niesie wielu gości oraz muzykę jak ze skierowanej do młodzieży reklamy telefonii komórkowej. To ja już wolałem generację Nic.

Thin Mind
Wolf Parade

Mam wrażenie, że entuzjastyczne recenzje debiutu Wolf Parade zostały wydane na kredyt. Były pożyczką zaciągniętą na nazwisko Isaaca Brocka – lidera Modest Mouse i producenta tamtej płyty, którego wpływ na muzykę Kanadyjczyków był oczywisty. Skoro nawet jemu nie udało się zachować formy z tamtych lat, to czy Wolf Parade mogą nas dziś czymś zaskoczyć? Odpowiedź jest krótka i negatywna.

Suite for Max Brown
Jeff Parker

Czytelniczko, Czytelniku,

Chcielibyśmy – na tyle ile to możliwe – umilić Państwu ten trudny czas, dlatego w dniach 20 marca - 13 kwietnia udostępniamy wersję cyfrową wiosennego numeru bezpłatnie dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż konto już teraz aby czytać i słuchać artykułów z bieżącego numeru!

Data publikacji:

Jan Błaszczak

Rocznik 1987. Na co dzień pracownik działu programowego Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego. Współpracuje z „Przekrojem” i „Tygodnikiem Powszechnym”. Autor książki „The Dom. Nowojorska bohema na polskim Lower East Side”, która ukazała się w 2018 r. w serii amerykańskiej Wydawnictwa Czarne. Publikował również na łamach m.in. „Polityki”, „Machiny”, „Wprost” i „Gazety Magnetofonowej”, a jako reporter współpracował z Programem II Polskiego Radia.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!