Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” na totalne lato!

Takiego numeru jeszcze nie było! Badamy gwiazdy i zaglądamy do ludzkiego mózgu. Psychologów pytamy o młodzież, a filozofów o to, jak żyć dobrze. Przyglądamy się naszym strachom, sprawdzamy, kiedy nauka jest przyjemna, piszemy o chodzeniu (boso, tyłem i bez celu) i o nadziei, że będzie lepiej. Nowy letni „Przekrój” już na Ciebie czeka – czytaj dla przyjemności!

Kup numer letni

Letni „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów już dziś – tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie.

Przekrój
Płyty Bon Iver, Leonarda Cohena i Gaby Kulki recenzuje
2016-12-19 00:00:00
słuchać albo nie słuchać

Słuchać albo nie słuchać – 1/2017

Słuchać albo nie słuchać – 1/2017

Kruche
Gaba Kulka

Gaba znów nagrała tę samą płytę. A ja znów słucham z przyjemnością aż do momentu, kiedy wchodzi hit i zaczynam się zastanawiać, co by było, gdyby...

Blood Bitch
Jenny Hval

Feminizm, gender i wampiryzm. Od czasów Laurie Anderson nikt tak intrygująco nie łączył popu z awangardą.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

A Seat at the Table
Solange Knowles

Niezobowiązująco bujająca, lirycznie zaangażowana i pełna znamienitych gości – płycie Solange Knowles bliżej do ostatnich dokonań Erykah Badu niż do manifestów-przebojów Beyoncé Knowles. Miejmy nadzieję, że w idealnym świecie sióstr nie istnieje uczucie zazdrości.

22, A Million
Bon Iver

Justin Vernon zapragnął zostać Kanye Westem popu dla wrażliwców. Niestety, zapomniał o dobrych kompozycjach.

Uczucia
Duży Jack

Uczucia przywołują najlepsze wzorce noise rockowych i post hardcore’owych szaleństw. A że całość trwa tylko 23 min? Uwierzcie, wystarczy.

Księżyc milczy luty
Furia

Ich metal jest coraz mniej czarny. Furia wciąż potrafi przywalić, ale obecnie preferuje dostojny hard rock i śląską poezję. Szczepan Twardoch ma konkurencję.

You Want It Darker
Leonard Cohen

No dobra, może to i Bob dostał Nobla, ale takiego numeru jak You Want It Darker to nie nagrał co najmniej od czasów, gdy był Cate Blanchett.

Splendor & Misery
clipping

Mieli potencjał, by ścigać się z Dannym Brownem o laur najlepszej hiphopowej płyty roku. Ale wybrali futurystyczny koncept album o człowieku w kosmosie. I odlecieli.

Epitaphs
Obscure Sphinx

Potężne, organiczne brzmienie, świetnie poprowadzona dramaturgia i zaskakująco chwytliwe refreny. Post metal skończył się 10 lat temu? Powiedzcie to warszawiakom z Obscure Sphinx, oni wciąż się rozkręcają.

Yermande
Mark Ernestus’ Ndagga Rhythm Force

Lata temu Ernestus porzucił dub techno na rzecz muzyki afrykańskiej. Najnowszym tego rezultatem jest Yermande – album udowadniający, że senegalski mbalax to klubowa muzyka przyszłości.

Data publikacji:

Jan Błaszczak

Rocznik 1987. Na co dzień pracownik działu programowego Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego. Współpracuje z „Przekrojem” i „Tygodnikiem Powszechnym”. Autor książki „The Dom. Nowojorska bohema na polskim Lower East Side”, która ukazała się w 2018 r. w serii amerykańskiej Wydawnictwa Czarne. Publikował również na łamach m.in. „Polityki”, „Machiny”, „Wprost” i „Gazety Magnetofonowej”, a jako reporter współpracował z Programem II Polskiego Radia.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!