Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
O waszyngtońskim muralu autorstwa Sepe pisze
2016-12-19 00:00:00

Wyróżnikiem street artu zawsze było wykorzystywanie kontekstów – miejsca, polityki, sytuacji. Najlepszą tego wykładnią są prace Banksy’ego. Jednak świat street artu jest szerszy. Twórcą, który również buduje konteksty sytuacyjne, jest Sepeusz – inaczej Sepe, jeden z najbardziej znanych polskich artystów.

We wrześniu Sepe w ramach akcji District Walls stworzył w Waszyngtonie mural Another Brick in the Wall. Jak sam mówi: „jest on odniesieniem do świata polityki i bezpardonowego, cyrkowego wyścigu po władzę”. Ci, którzy znają twórczość Sepego, znajdą tu charakterystyczne motywy z jego wcześniejszych kompozycji – i na ścianie, i na płótnie. Dzieło zostało idealnie wkomponowane w miejsce i czas: w USA trwała kampania prezydencka, w której kandydaci często robili z siebie… Artysta przedstawił to wystarczająco wyraźnie.

Istnieje jednak ryzyko, że praca okaże się zbyt subtelna na wymogi amerykańskiego odbiorcy, że dostrzeże jedynie jej „ładność”.

Piątka dla PRZEKROJU? A może dziesiątka? Wspierając Fundację PRZEKRÓJ, wspierasz rzetelność, humor i czar.

* Pola wymagane

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!