pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

 

Halo, tu "Przekrój", Twoja lektura na jesienne dni, a w niej wszystko: od literatury po rozrywkę. Przesyłki na terenie Polski są (nadal!) darmowe, więc nie zwlekaj dłużej!

Kup numer jesienny

Jesienią działaj z głową. Jesienny numer kwartalnika możesz zamówić z dostawą do domu i w zestawie z zeszytem krzyżówek. Przesyłki na terenie Polski są (nadal!) darmowe.

Kup numer jesienny z krzyżówkami
Przekrój
„Destiny 2” to gra stworzona przez osławione studio Bungie Software. Czym wita gracza? Przede wszystkim ...
2017-10-15 06:00:00

Predestynacji druga odsłona

Predestynacji druga odsłona
Destiny 2
Producent: Bungie Software
Destiny 2
Bungie Software, 2017

Destiny 2 to dziecko twórców genialnej serii Halo, a zarazem kontynuacja wielkiego hitu sprzed trzech lat, który po dziś dzień może pochwalić się kilkusettysięczną bazą graczy.

Czym wita nabywcę druga odsłona serii? Przede wszystkim rozmachem! Postęp widać na każdym kroku - odpowiednio większe są lokacje, większa różnorodność postaci i terenu, a pierwszej klasy oprawa wizualna oraz klimatyczne brzmienie nadaje tej produkcji sznyt, który każe przynajmniej rozważyć zakup Destiny 2. Poprawiono niemal każdy element gry, w dużej mierze rozprawiając się z mankamentami, na które grający narzekali przy obcowaniu z częścią pierwszą, a także późniejszego dodatku do gry właściwej.

Już w pierwszych minutach rozgrywki czuć unikalny, charakterystyczny klimat serii, której fabuła nie należy do najbardziej wyszukanych, ale i nie do najkrótszych, gdyż główny wątek fabularny w tym targanym zawirowaniami kosmicznym świecie zajmie Ci około kilkunastu godzin.

Gra jest niezwykle efektowna. Kolejne lokacje przemierzasz płynnie, oddając się ich beztroskiej eksploracji i eksterminacji zła wszelkiej maści. Co istotne, jest przy tym jednocześnie wymagająca, ale nie gnębi odbiorcy przesadnie wysokim poziomem trudności. Świat Destiny pełen jest ponadto unikalnych przedmiotów, elitarnych zestawów ekwipunku, klas naszych chwatów, dziesiątek zadań pobocznych oraz pomniejszych smaczków, które dopełniają klimat rozgrywki towarzyszący przedniej zabawie.

Kiedy w ferworze walki, którą determinuje wątek fabularny pozbędziesz się już sterowanych przez procesor antagonistów, gra pokazuje prawdziwy pazur – tryb wieloosobowy, szczególnie mocno doceniany przez graczy, którzy rozkoszują się rozgrywkami online, wręcz tworząc własne klany i budując społeczności wokół cyfrowego produktu. Zaiste, interesujące to zjawisko, podjęte chociażby przez T.L. Taylor w książce Play Between Worlds – Exploring Online Game Culture.

Jeżeli lubisz oddać się wirtualnym światom, chłonąć je i przeżywać perypetie zamieszkujących je mieszkańców, Destiny 2 jest tytułem Tobie dedykowanym, serwującym wciągającą, ale i wymagającą rozgrywkę. 

Piątka dla PRZEKROJU? A może dziesiątka? Wspierając Fundację PRZEKRÓJ, wspierasz rzetelność, humor i czar.

* Pola wymagane

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!