Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Wystawę, która dotyczy fenomenu tzw. kultury ludowej w PRL, recenzuje
2016-12-19 00:00:00

Polska – kraj folkloru?

Polska – kraj folkloru?
Polska – kraj folkloru?

Polska – kraj folkloru?
Zachęta, Warszawa, do 15.01.2017 r., www.zacheta.art.pl

Dokonaliśmy ostatnio w Polsce wielkiego odkrycia – przypomnieliśmy sobie o chłopskich korzeniach. Wyparta trauma pańszczyzny, cywilizacyjne konwulsje towarzyszące wielkiej powojennej migracji ze wsi do miast, zapominane tożsamości – to wszystko brakujące ogniwo, którego odnalezienie wiele tłumaczy.

Świetna wystawa Polska kraj folkloru? w Zachęcie dotyczy fenomenu tzw. kultury ludowej w PRL. Ukazuje ją jako pewien projekt, wielką operację – fascynującą, złożoną i niejednoznaczną: polityka, etnografia, pieniądze, manipulacja, autentyzm, dizajn, duchowość, Cepelia, Mazowsze, dożynki, babuszki w chustach, wybitni naukowcy, cyniczni inżynierowie społeczni... Arcyciekawa sprawa, a jedyne, co można zarzucić Zachęcie, to że rozbudza apetyt na więcej.

Piątka dla PRZEKROJU? A może dziesiątka? Wspierając Fundację PRZEKRÓJ, wspierasz rzetelność, humor i czar.

* Pola wymagane

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!