Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Wystawę, która jest podsumowaniem ośmiu lat pracy siedmiorga fotografów z kolektywu Sputnik Photos ...
2016-12-19 00:00:00
Osad
A. Balco, J. Brykczyński, A. Liankevich, M. Łuczak, R. Milach, A. Pańczuk, A. Rayss
Osad
CSW Zamek Ujazdowski, 22.10.2016 r.–05.02.2017 r.

Czysta przyjemność estetyczna. Wysmakowane powiększenia, precyzyjnie dobrane ramy, kolory, troskliwie zaaranżowana przestrzeń wystawy.

Osad to podsumowanie ośmiu lat pracy siedmiorga fotografów z kolektywu Sputnik Photos w byłych republikach ZSRR. Fotografowie postanowili prace wymieszać, nie podpisywać, porzucić serie autorskie.

Cmentarz w Tadżykistanie ukazany tak, że zachwyca, białoruski kadet roztkliwia, szare eminencje polityki gruzińskiej zaciekawiają. Dopiero w podpisach dotykamy nieprzyjemnego. Śladu ledwo przywołanej większej historii.

Wystawę uzupełnia publikacja [Niekompletny] spis rzeczy, która prócz zdjęć zawiera krótkie formy: wspomnienia, fakty, skojarzenia, plotki. Fascynująca lektura. Z całą pewnością ta książka jest niepodległa. I czyni nas uwikłanymi w temat. To chyba właśnie to, czego mi na wystawie brakuje. Emocji, które uderzą po żołądku, po wnętrznościach i po głowie. Uwikłania.

Piątka dla PRZEKROJU? A może dziesiątka? Wspierając Fundację PRZEKRÓJ, wspierasz rzetelność, humor i czar.

* Pola wymagane

Data publikacji:

Joanna Kinowska

Historyczka sztuki specjalizująca się w fotografii. Była kuratorką około 100 wystaw monograficznych i zbiorowych. Pracuje w Służewskim Domu Kultury jako kierownik ds. edukacji kulturalnej. Fotoedytorka książek fotograficznych i jurorka konkursów. Recenzentka przeglądów portfolio. Współorganizatorka konkursu Fotograficzna Publikacja Roku. Współpracuje z „Przekrojem”, „Digital Camera Polska” i Fotopolis.pl. Założycielka bloga „Miejsce fotografii”.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!