pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Wiele osób spośród naszych Czytelników i Czytelniczek wybiera tradycyjną drukowaną wersję kwartalnika, ale są także tacy, którzy coraz częściej korzystają z nośników elektronicznych. Dlatego wprowadzamy cyfrową wersję „Przekroju”. Zapraszamy do wykupienia prenumeraty, w której ramach proponujemy nieograniczony dostęp do aktualnych i archiwalnych wydań kwartalnika.

Ci z Państwa, którzy nie zdecydują się na prenumeratę, będą mieli do dyspozycji bezpłatnie 3 „Przekrojowe” teksty oraz wszystkie rysunki Marka Raczkowskiego, krzyżówki, recenzje, ilustracje i archiwalne numery z lat 1945–2000. Zapraszamy do lektury!

wykup prenumeratę cyfrową
Przekrój
Krótkie recenzje przedstawia
2016-12-19 00:00:00

Oglądać nie oglądać – 1

Oglądać nie oglądać – 1

KINO

Nieznajoma dziewczyna

Filmowe odruchy sumienia braci Dardennerobią się coraz bardziej manieryczne. Szlachetne kino, ale bez dawnej ikry.

Jestem mordercą

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Miał być PRL-owski Zodiak, wyszedł PRL-owski skansen. Rzetelna filmowa robota, ale niedorastająca do własnych ambicji.

Plac zabaw

Skąd wśród gimnazjalistów bierze się zło? Lepszy niż Galerianki, choć do Słonia jeszcze sporo brakuje – mimo to warto wyrobić sobie własne zdanie.

Dziewczyna z pociągu

Świetna rola Emily Blunt. Ekranizacja bestsellerowego kryminału stoi jednak w niewygodnym rozkroku między ambitnym dramatem a tanią sensacją.

Wołyń

Horror, w którym mordercą jest historia. Po słabszych DrogówcePod Mocnym Aniołem Smarzowszczyzna znów spełniona.

Soy Nero

Droga z Meksyku po zieloną kartę prowadzi przez wojenny front. Intrygująco o ciemnej stronie amerykańskiego snu.

Siedem minut po północy

Dla dzieci i dla dorosłych. Mądra baśń o potworze, który pomaga chłopcu poradzić sobie ze śmiertelnością matki.

DVD/Blu-ray

Jason Bourne

Fachowe kino akcji, choć dokładnie tę samą intrygę widzieliśmy już wcześniej trzy razy. Czwarte podejście do Bourne’a ogląda się przyjemnie, ale z poczuciem, że to jednak nie to samo.

Gra o tron. Sezon 6.

Fabularne tryby rozkręcają się tym razem bardzo wolno, sprawiając wrażenie, że to nie gra o tron, a gra na czas. Dwa finałowe odcinki rekompensują jednak wszelkie niedostatki sezonu.

Nienasyceni

Mocarny aktorski kwartet gra, aż iskry lecą, a malownicze widoczki włoskiej wysepki przeplatają się z ponurymi zwiastunami kryzysu imigranckiego.

Obecność 2

Małżeństwo amerykańskich łowców duchów poluje tym razem w Wielkiej Brytanii, ale pamiętana z części pierwszej dawka inscenizacyjnej maestrii i pomysłów na skuteczne straszenie – zachowana.

Syn Szawła

O Holocauście bez obozowej pornografii. Podróż przez piekło z ograniczonym polem widzenia. Zasłużony Oscar.

Ojciec

O ojcostwie, synostwie i innych problemach reżyserów filmowych. Do bólu serio, pretensjonalnie. Generalnie – do bólu.

Dzień Niepodległości: Odrodzenie

Kosmici znów atakują ziemskie zabytki, ale jakoś nie możemy się tym przejąć. Nawet dobre chęci i sentyment do części pierwszej mogą nie wystarczyć.

Nice Guys. Równi goście

Genialny komediowy duet Russell Crowe – Ryan Gosling przezwycięża swoją charyzmą nawet nieco zbyt zamotaną intrygę kryminalną. Plus koloryt LA lat 70.

Zakładnik z Wall Street

Jodie Foster za kamerą potwierdza oczywistą oczywistość: bankierzy są źli. Ale George Clooney i Julia Roberts przed kamerą pozwalają zapomnieć, że już o tym wiedzieliśmy.

Tarzan: Legenda

Próba zmierzenia się z postkolonialnym bagażem Tarzana jakoś nie przegryza się ze scenami, w których „król małp” pręży muskuły i śmiga na lianach. Raczej nie.

High-Rise

Apokaliptyczne Alternatywy 4 według J.G. Ballarda. Mocne wizualnie, ale niespełnione – zupełnie jak wieżowiec, w którym toczy się akcja.

 

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!