Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!

Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny „Przekrój” nadlatuje w pełnym rozkwicie! W najnowszym wydaniu piszemy z rozwagą o równowadze, z odwagą o strachu, z uwagą o bałtyckich krajach, z miłością o wróblach i z zachwytem o zieleni i porankach. Zachęcamy do czytania!

Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Książka Andrzeja Płochliwskiego „Pochwała konsekwencji” to wybitne świadectwo wytrwałości. ...
2018-07-29 07:00:00

O skutkach wytrwałości

O skutkach wytrwałości
„Pochwała konsekwencji”
Andrzej Płochliwski
„Pochwała konsekwencji”
Wydawnictwo BLG, 2018

Pochwała konsekwencji to niezwykła autobiografia niezwykłego człowieka. Opowieść, w której skromność życia łączy się z wielkością moralną.

Przez całe swoje życie Płochliwski uważał się za człowieka o słomianym zapale, który nie potrafi uczyć się dłużej niż przez dwie godziny. Miało to przykre skutki dla jego życia: nie uzyskał matury, pomimo licznych talentów z braku wykształcenia uprawiał źle płatne zawody. Pewnego niefortunnego dnia uznał, że weźmie się za siebie: zaplanował, że pójdzie do biblioteki i pochłonie kolejno dzieła Platona, Koran i niektóre teksty kanonu palijskiego.

Po dwóch godzinach intensywnej lektury trafiło go wrażenie, że wychodząc z domu o czymś zapomniał. Wybiegł z biblioteki, w panice myśląc o włączonym żelazku czy wybuchającej mikrofalówce. Na miejscu okazało się jednak, że z domem wszystko w porządku. O czym więc zapomniał? O tym, że ma słomiany zapał i nie potrafi się uczyć dłużej niż przez dwie godziny.

Pochwała konsekwencji to wybitna książka, wiele mówiąca o sile wierności własnym przekonaniom: wybitne świadectwo wytrwałości i konsekwencji, jakże potrzebne w naszych trudnych czasach.

Piątka dla PRZEKROJU? A może dziesiątka? Wspierając Fundację PRZEKRÓJ, wspierasz rzetelność, humor i czar.

* Pola wymagane

Data publikacji:

Tomasz Wiśniewski

Tomasz Wiśniewski

Pisarz, redaktor działu zmyśleń. Autor książek „O pochodzeniu łajdaków”, „Wstrząsająco przystojny mężczyzna” i „Historie nie do końca zmyślone”.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!