Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Wiele osób spośród naszych Czytelników i Czytelniczek wybiera tradycyjną drukowaną wersję kwartalnika, ale są także tacy, którzy coraz częściej korzystają z nośników elektronicznych. Dlatego wprowadzamy cyfrową wersję „Przekroju”. Zapraszamy do wykupienia prenumeraty, w której ramach proponujemy nieograniczony dostęp do aktualnych i archiwalnych wydań kwartalnika.

Ci z Państwa, którzy nie zdecydują się na prenumeratę, będą mieli do dyspozycji bezpłatnie 7 „Przekrojowych” tekstów oraz wszystkie rysunki Marka Raczkowskiego, krzyżówki, recenzje, ilustracje i archiwalne numery z lat 1945–2000. Zapraszamy do lektury!

wykup prenumeratę cyfrową
Tomasz Wiśniewski

O skutkach wytrwałości

O skutkach wytrwałości
„Pochwała konsekwencji”
Andrzej Płochliwski
„Pochwała konsekwencji”
Wydawnictwo BLG, 2018

Pochwała konsekwencji to niezwykła autobiografia niezwykłego człowieka. Opowieść, w której skromność życia łączy się z wielkością moralną.

Przez całe swoje życie Płochliwski uważał się za człowieka o słomianym zapale, który nie potrafi uczyć się dłużej niż przez dwie godziny. Miało to przykre skutki dla jego życia: nie uzyskał matury, pomimo licznych talentów z braku wykształcenia uprawiał źle płatne zawody. Pewnego niefortunnego dnia uznał, że weźmie się za siebie: zaplanował, że pójdzie do biblioteki i pochłonie kolejno dzieła Platona, Koran i niektóre teksty kanonu palijskiego.

Po dwóch godzinach intensywnej lektury trafiło go wrażenie, że wychodząc z domu o czymś zapomniał. Wybiegł z biblioteki, w panice myśląc o włączonym żelazku czy wybuchającej mikrofalówce. Na miejscu okazało się jednak, że z domem wszystko w porządku. O czym więc zapomniał? O tym, że ma słomiany zapał i nie potrafi się uczyć dłużej niż przez dwie godziny.

Pochwała konsekwencji to wybitna książka, wiele mówiąca o sile wierności własnym przekonaniom: wybitne świadectwo wytrwałości i konsekwencji, jakże potrzebne w naszych trudnych czasach.

Data publikacji:

Tomasz Wiśniewski

Tomasz Wiśniewski

Pisarz, redaktor działu zmyśleń. Autor książek „O pochodzeniu łajdaków” i „Wstrząsająco przystojny mężczyzna”.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!