Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” na totalne lato!

Takiego numeru jeszcze nie było! Badamy gwiazdy i zaglądamy do ludzkiego mózgu. Psychologów pytamy o młodzież, a filozofów o to, jak żyć dobrze. Przyglądamy się naszym strachom, sprawdzamy, kiedy nauka jest przyjemna, piszemy o chodzeniu (boso, tyłem i bez celu) i o nadziei, że będzie lepiej. Nowy letni „Przekrój” już na Ciebie czeka – czytaj dla przyjemności!

Kup numer letni

Letni „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów już dziś – tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie.

Przekrój
Panel poświęcony współczesnemu komiksowi niemieckiemu i spotkania dotyczące animacji na podstawie ...
2018-09-08 06:00:00

Łódź pełna komiksów

Łódź pełna komiksów

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, zwany przez bywalców emefką, to największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej z prawie 30-letnią tradycją. Bywam na nim od lat, zawsze wspominam dobrze – mogę więc polecić z czystym sumieniem każdemu, kto interesuje się popkulturą (śmiało można zabrać dzieci, bo to festiwal dla każdego).

Na imprezie pojawiają się najwięksi twórcy komiksów na świecie. Wytrwali mogą ustawić się w kolejce po autografy. Gośćmi tegorocznej edycji będą m.in. scenarzysta Brian Azzarello (100 naboi, Batman: Rozbite Miasto) i rysownicy: Grzegorz Rosiński (Thorgal, Szninkiel), Bogusław Polch (Funky Koval, Ekspedycja) oraz Katarzyna Niemczyk (Mockingbird, Man-Eaters), a także twórcy: Mawil (Bend, Kinderland), Sascha Hommer (Insekt), Mateusz Skutnik (Rewolucje), Marcin Podolec (Morze po kolana, Dym), Anna Krztoń (Weź się w garść) oraz Agnieszka Świętek (Obiecanki). Bardzo ciekawie zapowiada się panel poświęcony współczesnemu komiksowi niemieckiemu i spotkania dotyczące animacji na podstawie komiksów z „Żubrem Pompikiem” na czele. Od kilku lat komiksom towarzyszą gry – w tym roku będzie turniej TGC w Tekkena 7 na konsolach PS4 i bardzo dużo spotkań i turniejów związanych z najróżniejszymi karciankami, zarówno elektronicznymi, jak i analogowymi. Oczywiście podczas festiwalu odbywają się też targi, premierę ma mnóstwo niezależnych publikacji, są cosplay i atrakcje dla dzieci.

materiały promocyjne
materiały promocyjne

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
14–16.09.2018
Atlas Arena, al. Bandurskiego 7, Łódź

Piątka dla PRZEKROJU? A może dziesiątka? Wspierając Fundację PRZEKRÓJ, wspierasz rzetelność, humor i czar.

* Pola wymagane

Data publikacji:

Łukasz Chmielewski

Dziennikarz i scenarzysta, redaktor naczelny AlejaKomiksu.com, współautor książki biograficznej Rafał Jackiewicz. Życie na ostrzu noża (SQN 2017). Ojciec Loni i Henia

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!