Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Grupą docelową przygody pomyślanej jak ta w Guardians of the Galaxy: The Telltale Series może być ...
2017-07-15 09:00:00

Kolorowe trykoty ratują świat

Kolorowe trykoty ratują świat
Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series

Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series
The Telltale Games

Jeśli jesteś osobą, której sercu bliskie jest uniwersum Gwiezdnych wojen George’a Lucasa lub odnajdujesz siebie w serialu Star Trek święcącym zasłużone triumfy w latach 60. i 90. minionego wieku, istnieje duża szansa, że odnajdziesz się w perypetiach Guardians of the Galaxy. Gra ta jest dość luźną adaptacją komiksu o tym samym tytule. Jeśli jednak wspomniane filmy to nie twój świat, gra od The Telltale Games absolutnie nie trafi w twoje gusta.

Dlaczego? W dużej mierze z powodu chaotycznego splotu fabularnych zawiłości wyprowadzonych z komiksu, gry i filmu jednocześnie. Grupą docelową tak pomyślanej przygody może być najwyżej dorastająca młodzież, nijak nie przystaje ona bowiem do postaci ustatkowanego gracza preferującego rozrywkę inteligentną, nieco powolniejszą, głębszą i przeciwstawiającą się stereotypom konsumenta elektronicznych nowinek.

Tak jak w innych grach spod szyldu The Telltale Games nie zabrakło tutaj narracji przeładowanej licznymi wyborami moralnymi, których muszą dokonać ubrani w kolorowe trykoty herosi. Wieloznaczność tych wyborów jest jednak złudna, ponadto utożsamianie się z postaciami grającymi pierwsze skrzypce trąci myszką na odległość. W ogólnym rozrachunku, choć to dopiero pierwszy płatny epizod zapowiadający kolejne, nie polecałbym Guardians of the Galaxy: The Telltale Series osobom, które nie będą w stanie ocenić gry przez pryzmat młodzieńczych pasji i dziecięcych wyobrażeń o świecie ratowanym przez herosów w szeleszczących pelerynach. Tylko bowiem tacy odbiorcy dojrzą w grze drugie dno.

Mnie się to nie udało.

Piątka dla PRZEKROJU? A może dziesiątka? Wspierając Fundację PRZEKRÓJ, wspierasz rzetelność, humor i czar.

* Pola wymagane

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!