Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Takiego numeru jeszcze nie było!

W zimowym „Przekroju” honorowym gościem jest szalona, nadprzyrodzona, wspaniała – ludzka wyobraźnia. Poza tym: szamanizm współczesny, starożytny i zwierzęcy. Jurodiwi i futuryści. Wstyd, który nas ogranicza, i ten drugi, który jest nam potrzebny. Rosja – ale ta prawdziwa. I specjalnie na nowy rok: żegnamy nawyki i szukamy ciszy w głowie.

Kup „Przekrój” na zimę!

196 stron do czytania przez trzy miesiące! „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Paweł Garwol to jeden z najciekawszych współczesnych rysowników komiksowych w Polsce.
2018-05-01 07:00:00
Kino Garwola

Paweł Garwol to jeden z najciekawszych współczesnych rysowników komiksowych w Polsce. Jego najbardziej znanymi albumami są Bez końcaChwila jak płomień (do scenariusza Romana Liczyńskiego) oraz Odwiedziny (napisany przez Pawła Rzadkiewicza). Pierwsze dwa albumy to surrealistyczne historie zilustrowane precyzyjną kreską realistyczną z wykorzystaniem szrafowania, ostatni to przygodowa fantastyka narysowana bardziej miękko, w nieco odrealnionej i zdeformowanej stylistyce.

Wystawa artysty we wrocławskiej Galerii Tymczasem, zatytułowana „Garwol Instant”, prezentuje blisko 50 jego prac. Znalazły się tam zarówno plansze komiksowe, jak i ilustracje, rysunki (m.in. z zainspirowanego przypadkowymi kompozycjami stworzonymi przez komputer cyklu Ok. Komputer) oraz prace malarskie. Garwol zdecydował się nie prezentować fotografii i prac przestrzennych, żeby wystawa możliwie najwierniej oddawała jego obecne zainteresowania artystyczne. Dlatego też na ekspozycję trafiły między innymi ilustracje do książki graficznej Pakuska (tekst: Olgerd Dziechciarz) i plansze komiksowe, w tym premierowo z właśnie wydanego albumu Kino.

Garwol Instant
06.04-20.05.2018
Galeria Tymczasem
Centrum Kultury Zamek, pl. Świętojański 1

Piątka dla PRZEKROJU? A może dziesiątka? Wspierając Fundację PRZEKRÓJ, wspierasz rzetelność, humor i czar.

* Pola wymagane

Data publikacji:

Łukasz Chmielewski

Dziennikarz i scenarzysta, redaktor naczelny AlejaKomiksu.com, współautor książki biograficznej Rafał Jackiewicz. Życie na ostrzu noża (SQN 2017). Ojciec Loni i Henia

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!