Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
To było prawdziwe starcie gigantów.
2016-12-19 00:00:00

Gra Einsteina i kot Schrödingera

Gra Einsteina i kot Schrödingera
„Gra Einsteina i kot Schrödingera”
Paul Halpern
„Gra Einsteina i kot Schrödingera”

To było prawdziwe starcie gigantów. Z jednej strony – Albert Einstein i Erwin Schrödinger, z drugiej – fizycy równie znakomici, tacy jak Niels Bohr i Werner Heisenberg. Ich spór dotyczył zasad mechaniki kwantowej, które nie pokrywają się z tradycyjnym, intuicyjnym rozumieniem przyczyny i skutku. To fachowa dyskusja, ale ma swoją łatwiejszą do pojęcia ludzką stronę: są tu olbrzymie ambicje i niemożność pogodzenia się z ideą, która wydaje się zbyt szalona. 

Piątka dla PRZEKROJU? A może dziesiątka? Wspierając Fundację PRZEKRÓJ, wspierasz rzetelność, humor i czar.

* Pola wymagane

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!