pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Chcielibyśmy – na tyle ile to możliwe – umilić Państwu ten trudny czas, dlatego w dniach 20 marca - 13 kwietnia udostępniamy wersję cyfrową wiosennego numeru bezpłatnie. Zapraszamy do czytania i słuchania audio z bieżącego numeru! Przeczytaj wiosenny numer

W związku z zamknięciem wielu punktów sprzedaży prasy, zapraszamy do kupienia papierowej wersji numeru wiosennego w cenie okładkowej, bez dodatkowych kosztów przesyłki. Kup wiosenny numer

Przekrój
Przegląd wiosennych lektur przygotował duet literacki
2020-03-20 10:00:00
Czytać albo nie czytać

Czytać albo nie czytać – 2/2020

Czytać albo nie czytać – 2/2020

Na dziś

Czyta się 3 minuty

Lis
Dubravka Ugrešić, tłum. Dorota Jovanka Ćirlić

Wybitna chorwacka pisarka powraca ze zbiorem sześciu mistrzowskich esejów. Jest o sztuce snucia opowieści, nieoczywistych związkach literatury z geografią i poszukiwaniu równowagi. A wszystko łączy motyw lisa, który jest totemem pisarzy. Raz dosłownie, raz metaforycznie.

O tym się nie mówi
Emilie Pine, tłum. Joanna Figiel

O tym, jak to jest być kobietą w tych najbardziej skrajnych, najmroczniejszych odsłonach. Osobiste eseje o życiu w rodzinie naznaczonej alkoholizmem, doświadczeniu przemocy seksualnej, bezpłodności. Przejmujący i mądry głos. Warto!

Czytelniczko, Czytelniku,

Chcielibyśmy – na tyle ile to możliwe – umilić Państwu ten trudny czas, dlatego w dniach 20 marca - 13 kwietnia udostępniamy wersję cyfrową wiosennego numeru bezpłatnie dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż konto już teraz aby czytać i słuchać artykułów z bieżącego numeru!

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!