Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Twardziele w mundurach mają już globalne ocieplenie na swoich celownikach i lada moment nacisną odpowiednie ...
2017-01-12 00:00:00
Czy czeka nas koniec
Czy czeka nas koniec
reż. Fisher Stevens
Czy czeka nas koniec
2016

„Before the Flood” znaczy „Przed potopem” i taki polski tytuł powinien mieć ten film. Dzieło zdecydowanie godne polecenia: Leonardo DiCaprio, celebryta reporter, podróżuje z ekipą po całym świecie, składając obraz globalnego ocieplenia z wielu lokalnych perspektyw. Wyłania się z tego wizja nieuchronnej katastrofy. Wprawdzie twórcy filmu próbują równoważyć wstrząsające relacje i dramatyczne naukowe dane wypowiedziami pełnymi nadziei, ale są to w większości frazesy – np. prezydent Barack Obama pociesza nas, zapewniając, że problemem postanowił zająć się Pentagon. Alleluja! Twardziele w mundurach mają już globalne ocieplenie na swoich celownikach i lada moment nacisną odpowiednie guziki, by obrócić zmiany klimatyczne w perzynę! Niestety, z filmu jasno wynika, że politycy, choć po mistrzowsku opanowali uśmiechy wśród fleszów i poklepywanie się po plecach, nie są w stanie sprostać wielkiemu wspólnemu wyzwaniu. Możliwy jest jednak wysiłek oddolny, zmiana przyzwyczajeń każdego z nas. Lepiej nabywajmy te nawyki już teraz, by przekazać je dzieciom i wnukom, które będą żyły w czasach potopu. Film dostępny na kanale National Geographic.

Piątka dla PRZEKROJU? A może dziesiątka? Wspierając Fundację PRZEKRÓJ, wspierasz rzetelność, humor i czar.

* Pola wymagane

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!