Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
„Człowiek w ciemnych okularach” może dotyczyć dowolnego miejsca na świecie, gdzie kult narodu, ...
2016-12-19 00:00:00

Człowiek w ciemnych okularach

Człowiek w ciemnych okularach
„Człowiek w ciemnych okularach”
Mariusz Forecki
„Człowiek w ciemnych okularach”

Czerwona okładka, a na niej zrastrowany do niepoznania portret. 70 zdjęć z Moskwy i obwodu moskiewskiego wykonanych w latach 2013–2015. Ludzie na paradach, pochodach i piknikach, w parkach, w metrze, na przystanku. Gdzie jest ten tytułowy człowiek? Portrety ukazują na ogół ludzi radosnych i oddanych narodowi. W tej sielance przeszkadzają karabiny i czołgi. Po chwili zauważamy już tylko militarną otoczkę. Na plakatach, koszulkach, gazetach, sztandarach. Wszechobecną. Zanim bohater w ciemnych okularach spojrzy na nas z 50. dopiero zdjęcia, już go, niestety, rozpoznaliśmy. Mimo rastra. Sprawcę tego dobrostanu narodu. Człowiek w ciemnych okularach może dotyczyć dowolnego miejsca na świecie, gdzie kult narodu, historii i potęgi militarnej przenika do popkultury i staje się niezauważalny.

Piątka dla PRZEKROJU? A może dziesiątka? Wspierając Fundację PRZEKRÓJ, wspierasz rzetelność, humor i czar.

* Pola wymagane

Data publikacji:

Joanna Kinowska

Historyczka sztuki specjalizująca się w fotografii. Była kuratorką około 100 wystaw monograficznych i zbiorowych. Pracuje w Służewskim Domu Kultury jako kierownik ds. edukacji kulturalnej. Fotoedytorka książek fotograficznych i jurorka konkursów. Recenzentka przeglądów portfolio. Współorganizatorka konkursu Fotograficzna Publikacja Roku. Współpracuje z „Przekrojem”, „Digital Camera Polska” i Fotopolis.pl. Założycielka bloga „Miejsce fotografii”.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!