pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

 

Kup sobie letni spokój. Bez wychodzenia z domu i bez kosztów przesyłki na terenie całej Polski.

Kup numer letni

Numer letni (3/2020) dostępny jest także w pakiecie z numerem wiosennym (2/2020) za dodatkową złotówkę, bez dodatkowych kosztów wysyłki na terenie Polski.

Kup numer letni i wiosenny
Przekrój
„Człowiek w ciemnych okularach” może dotyczyć dowolnego miejsca na świecie, gdzie kult narodu, ...
2016-12-19 00:00:00

Człowiek w ciemnych okularach

Człowiek w ciemnych okularach
„Człowiek w ciemnych okularach”
Mariusz Forecki
„Człowiek w ciemnych okularach”

Czerwona okładka, a na niej zrastrowany do niepoznania portret. 70 zdjęć z Moskwy i obwodu moskiewskiego wykonanych w latach 2013–2015. Ludzie na paradach, pochodach i piknikach, w parkach, w metrze, na przystanku. Gdzie jest ten tytułowy człowiek? Portrety ukazują na ogół ludzi radosnych i oddanych narodowi. W tej sielance przeszkadzają karabiny i czołgi. Po chwili zauważamy już tylko militarną otoczkę. Na plakatach, koszulkach, gazetach, sztandarach. Wszechobecną. Zanim bohater w ciemnych okularach spojrzy na nas z 50. dopiero zdjęcia, już go, niestety, rozpoznaliśmy. Mimo rastra. Sprawcę tego dobrostanu narodu. Człowiek w ciemnych okularach może dotyczyć dowolnego miejsca na świecie, gdzie kult narodu, historii i potęgi militarnej przenika do popkultury i staje się niezauważalny.

Data publikacji:

Joanna Kinowska

Historyczka sztuki specjalizująca się w fotografii. Była kuratorką około 100 wystaw monograficznych i zbiorowych. Pracuje w Służewskim Domu Kultury jako kierownik ds. edukacji kulturalnej. Fotoedytorka książek fotograficznych i jurorka konkursów. Recenzentka przeglądów portfolio. Współorganizatorka konkursu Fotograficzna Publikacja Roku. Współpracuje z „Przekrojem”, „Digital Camera Polska” i Fotopolis.pl. Wykładowczyni Akademii Fotografii. Założycielka bloga „Miejsce fotografii”.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!