Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czytanie owocuje!

W letnim „Przekroju” nadzieja i ciekawość, szczęśliwe trafy i wielkie odkrycia. Ukraińska literatura i sztuka, a także antywojenny Bertrand Russell pod rękę z Josephem Hellerem. Uważne słuchanie i świadome śnienie. Dzikie pływanie i zbieranie jagód. Dbanie o rozwój, zdrowie i dobrostan. Prasłowianie, Aborygeni i uciekające ze Słońca fotony.

Kup letni „Przekrój”

Aż 220 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj z bezpłatną przesyłką. Sprawdź!

Przekrój
To muzyka grana z czasem na wielu poziomach. Recenzuje
2016-12-19 00:00:00

Camerata Silesia sings Szymański

Camerata Silesia sings Szymański
„Camerata Silesia sings Szymański”
Camerata Silesia
„Camerata Silesia sings Szymański”

To muzyka grana z czasem na wielu poziomach. W większości świetnie zakonspirowanych, ukrytych w zamyśle kompozytora. Wystarczy jej jednak doświadczyć, by poczuć, że w niewyjaśniony sposób zatrzymuje czas – nawet nie znając zabiegów, jakie stoją za kompozycją. Można też nie wiedzieć, że jej autor jest jednym z najwybitniejszych żyjących polskich kompozytorów. I że większość swoich utworów opiera na formach muzycznych z odległej przeszłości. Można wręcz obawiać się tzw. muzyki współczesnej i mimo to odnaleźć w tej płycie coś niezwykłego. Oto „Camerata Silesia”, znakomity zespół wokalny od 25 lat prowadzony przez Annę Szostak, śpiewa kompozycje Pawła Szymańskiego.

Na krążku znalazły się cztery utwory – począwszy od skomponowanego w 1984 r. Lux aeterna, przez dwie kompozycje z lat 90.: Miserere i In paradisum deducant te angeli..., po pisany już w drugiej dekadzie XXI w. Phylakterion.

Pozycja obowiązkowa.

Piątka dla PRZEKROJU? A może dziesiątka? Wspierając Fundację PRZEKRÓJ, wspierasz rzetelność, humor i czar.

* Pola wymagane

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!