Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Niezwykłą, filozoficzną animację recenzuje
2016-12-19 00:00:00
BoJack Horseman
„BoJack Horseman”
Reżyseria: Raphael Bob-Waksberg
„BoJack Horseman”

Trzeba nadludzkiej samodyscypliny, żeby recenzując serial BoJack Horseman, nie zacytować żadnego polskiego przysłowia o koniach. Byłoby to jednak uproszczenie, sprowadzające tę niezwykłą, filozoficzną animację do teatrzyku, w którym cały efekt komiczny ogranicza się do faktu, że główny bohater jest koniem, jego agentka – kotem, a biografka – człowiekiem.

Wyprodukowany przez Netflix BoJack Horseman opowiada o życiu, sławie i samotności. Główny bohater to koń celebryta, mający na koncie rolę w znanym w latach 90. sitcomie pt. Horsin’ Around. Rolę, która przyniosła mu wczesną popularność i pieniądze, przy okazji przekreślając szanse na dalszą karierę. Dziś BoJack to pogrążony w inercji hedonista, zagubiony w akcji niczym późna wersja Dona Drapera z Mad Men.

BoJack Horseman to rewolucyjne podejście do animacji dla dorosłych – obraz pozbawiony infantylizmu, z pogłębionymi psychologicznie postaciami i ciągłością fabularną. Na poziomie daleko wykraczającym poza to, do czego przyzwyczaiły nas kreskówki.

Piątka dla PRZEKROJU? A może dziesiątka? Wspierając Fundację PRZEKRÓJ, wspierasz rzetelność, humor i czar.

* Pola wymagane

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!